Soutěž Stražisko 2006 článek

3. října 2006 v 22:41 | David_SLK
Autor: David_SLK
Hanácká extraliga 2.9.2006 ve Stražisku
Týden se sešel s týdnem a už je před námi další závod. Tentokrát na velmi těžké trati ve Stražisku. Od rozdělovače je poměrně ostré stoupání a pro levé proudaře je to opravdu hodně náročné. No a aby toho nebylo málo tak na konci dráhy čekali na sestřelení terče které se lehkými nazvat opravdu nedali, spíš naopak. Oproti loňskému ročníku došlo k vylepšení základny, ta už je teď pevná z betonových panelů. Startování probíhalo na výstřel pistole a velmi pozorně byly hlídané ulité starty. Závody přilákaly celkem 21 týmů mužů a 4 týmy žen. Ceny byly připraveny pro všechny ženy a pro prvních 11týmů mužů. Na vítěze navíc čekal také putovní pohár.
Po počátečních zmatcích kdo vlastně půjde nebo nepůjde první se na základně začal připravovat tým ze Smržic. Po prostřiku na levém proudu byl zapsán čas 20,55. Druhé na startu byly Čelechovice, zřejmě byly nějaké problémy se strojem nebo strojníkem každopádně na základnu si postavili stroj Plumlova který samozřejmě obsluhoval plumlovský strojník. Útok samotný ovšem nevyšel a Čelechovice pro první kolo zapsaly neplatný pokus. Loučany jako první reálně atakovaly čas pod devatenáct a nakonec z toho byl čas 20,01. Břevenec ten už tento čas pokořil a v prvním kole byl čas 19,55. Závodníci Toveře po prostřicích na obou proudech asi nebyly s časem moc spokojeni a svoje naděje upírali do druhého kola. Čas byl 23,38. Vícov předvedl hezký útok, ale problémy na koši znamenaly čas 21,17. Jako sedmý se na startu připravoval velmi kvalitní tým a to tým z Plumlova.
Plumlováci jako přípravu na noční Telč ukázali co v nich je, 18,54. Juniorce Stražiska, tedy "B" týmu přisála mašina a výsledný čas pro ně byl 20,77. Levý terč z Plinkoutu zase poznal jak ostrý je kopeček na jeho straně a nedotáhnul hadice na vzdálenost kde by bylo možné sestřelit terč. U Horního Štěpánova nebyl až na čáře pravý proudař a proto i sestřik trval hodně dlouho. Rozdíl mezi levým a pravým proudem byl víc než 2 sekundy a výsledný čas 21,62. Žernovník na tom byl ještě hůř a časomíra se zastavila na 25,04. Jak jsem se doslechl tak byl tým ze Žernovníka ve Stražisku přes noc a asi to kluci přehnali s přípravou :). Dětkovice po prostřiku na levém proudu získali čas 20,98. U Nové Dědiny šel košař s půjčeným košem (ten jeho neprošel technickou přejímkou) a moc mu nesedl a když se k tomu přidaly i trable strojníka se spojením hadic a prostřiky tak byl čas 23,80 ještě docela dobrý.
Soběsuky a Dolní Libina měly časy hodně podobné 23,42 respektivě 23,61 a na těchto časech se nejvíc podepsaly prostřiky proudů. Terče byly opravdu hodně těžké. Dolany které v minulém kole zabodovaly tak že to málokdo čekal bohužel svůj útok nedokončily protože strojník se přehlídnul a ubral plyn dřív než bylo sestřeleno. Niva první kolo tak dala s neplatným pokusem, rozdělovač neroztáhnul a proudaři nemohli jít dál. Střelice si připsaly čas 25,10, Jabloňanům se zaseknul proudař na základně a celý útok byl ukončen jeho pádem když ho podrazila hadice tažená rozdělovačem. Jako poslední se na startu připravoval domácí tým tedy Stražisko "A" mohutně povzbuzovaný místními fanoušky. Levý terč byl sestřelen v čase 17,29!!! bohužel než stihnul sestřelit i proudař na pravo tak se protrhla béčková hadice a celý útok tím skončil. Škoda. Čas to mohl být vynikající. Po prvním kole bylo průběžné pořadí 1. Plumlov, 2. Břevenec, 3. Loučany.
Začátek druhého kola, kromě druhého NP Čelechovic poznamenaly i problémy s časomírou kdy se nerozběhl čas pro levý terč a proto si své útoky zopakovaly týmy ze Smržic a Loučan. Loučany nabízenou šanci přijaly a zlepšily svůj čas na 19,83. Smržicím se opakovaný útok nepovedl a proto platil čas z kola prvního. Zlepšení díky kterému poskočil jejich tým ve výsledkové listině se ovšem povedlo Soběsukům (20,38), Nivě (20,03), Stražisku "A" (19,49) a hlavně Dolanům kteří mají velkou formu (větší než ta co si pověsil "B" tým Stražiska na stan) a s časem 18,84 se tým Dolan dostal na druhé místo kde až do konce soutěže zůstal. Celkové pořadí na v bedně bylo 1. Plumlov, 2. Dolany, 3. Stražisko "A".
V soutěži žen na 2B zvítězily Loučany (24,95), druhé byly Soběsuky (25,86) ,třetí Stražisko (31,22) a čtvrté Ptení (34,92).
Tím tedy byla letošní soutěž na Stražisku kompletní a stačilo už jen vyhlásit pořadí, rozdat ceny a rychle spěchat domů na fotbal a na pivko. V průěžném pořadí se situace začíná hodně, hodně zamotávat a tak Stražisko s Břevencem už mají stejný počet získaných bodů a do boje o třetí místo se dostává čím dál víc mužstev.